Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Taraflar

Satıcı:

Ünvanı : Kampciyiz.com
Adresi : Fethiye Mahallesi Sanayi Caddesi Alev Sokak Corner Plus İş Merkezi 20/10
Nilüfer/BURSA
Telefon : +90 850 233 8002
Fax : +90 850 233 8002
Müşteri Hizmetleri Telefon : +90 0553 656 59 26
E-Posta : destek@kampciyiz.com
Mersis Numarası : 0784032423600010

Madde 2 – Sözleşmenin Konusu

Sözleşme; alıcının www.kampciyiz.com internet adresinden sunduğu ürünlerin internet üzerinden siparişi, satımı ve teslimi hususlarının 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine uygun olarak alıcı ve satıcı arasında düzenlenmesini konu edinmiştir.

Madde 3 – Sözleşme Konusu Ürün, Ödeme ve Teslimata İlişkin Bilgiler

1 – Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri:

2 – Ödeme Şekli :

Ürün bedelleri, internette sanal pos üzerinden üzerinden tek çekim veyahut her bir üründe ve satış anına göre belirlenecek taksit sayısı ile ödenebilecektir.
İnternet üzerinden havale ve eft yöntemleri ile de ödeme yapılabilecektir.
Kapıda ise nakit veya fiziki pos üzerinden tek çekim veyahut her bir ürün ürün için ve satış dönemine göre belirlenecek sayıda taksit ile ödeme yapılabilecektir.
Nakit ödemede taksit imkanı bulunmamaktadır. Her ürün için taksit imkanı bulunmamaktadır. Taksit seçenekleri her ürün için internet sitesinde belirtilmiştir. Ayrıca taksit sayısında yasal sınırlamalar uygulanacaktır.

3- İade Prosedürü:

İade talebi, ürünün veya ürünlerin tarafımızca teslim alındığı günden itibaren işleme alınacaktır. Ödenen miktar en fazla 7(yedi) iş günü içerisinde alıcının hesabına aktarılacaktır. Kredi kartı ile yapılmış olan ödemeler bankaların mevcut iade prosedürleri gereği 7-10 iş günü sürebilmektedir. Debit kart diye tabir edilen ATM kartları ile yapılmış olan alışverişlerde ise bazı bankalar doğrudan karta iade yapmamaktadır. Bu ve benzeri durumların ortaya çıkması durumunda alıcının alışveriş yaptığı kartın bağlı olduğu bankaya ait IBAN ve Hesap numaralarının tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. İptal işlemi siparişin verildiği gün yapılması durumunda, kredi kartı ile yapılan ödemeler için bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte aynı gün içerisinde ücret iadesi yapılabilmektedir. Kredi kartına yapılan iadeler 21 (yirmi bir) iş gününe kadar müşterinin hesabına yansıyacaktır

4- Teslimat Şekli ve Adresi :

Paketleme, kargo ve teslim masrafları SATICI tarafından karşılanmaktadır.

Satıcı anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ürünü zamanında, eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmesinden sorumludur.
Böyle bir teslim ifasına rağmen alıcının adreste bulunmaması durumunda Satıcı teslim hükmünü ifa etmiş sayılır. Alıcı bunu peşinen kabul eder. Böyle bir durumda alıcının ürünü geç almasından veya hiç teslim almamasından dolayı satıcı sorumlu tutulamaz.

Madde 4 – Cayma Hakkı

Alıcı, 7 (yedi) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkı süresi, tüketicinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Alıcı ; cayma hakkını yazılı olarak veya elektronik posta yolu ile satıcıya yönlendirerek kullanabilir.

Madde 5 – Genel Hükümler

ALICI, www.kampciyiz.com internet sitesinde yer alan sözleşme metnini cayma bilgilendirme formunu ve önbilgilendirme formunu okuyup bilgi sahibi olduğunu kabul eder.

Tercih edilen ürün için seçim yapılıp ardından sözleşme ve tercih onayları verildiği andan itibaren 30 gün içinde ürün alıcıya teslim edilecektir.

Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.

SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI’ya gönderilmesi zorunludur.

Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için sözkonusu ürünler SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

Madde 6 – Uyuşmazlık ve Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2016 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 2.320 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 3.480 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.).

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.